מה הן ההצדקות להגשת תביעת רשלנות רפואית בלידה?

נזקים שונים עלולים להיגרם לנו במצבים רבים ומגוונים. באופן שעשוי להיראות מעט אבסורדי, נזק גופני יכול להתרחש דווקא בהליכים רפואיים שונים, שמבוצעים במוסדות כמו בתי חולים. גם בהליכים רפואיים רגישים במיוחד, כמו לידה, יכול להיגרם נזק.

בלידה, לעומת מצבים רפואיים אחרים, נזק עשוי להיגרם גם ליולדת אך גם לתינוק. במאמר הבא נסביר מתי ניתן להגיש תביעה בגין נזק משמעותי שנגרם בלידה – תביעת רשלנות רפואית.

 

תביעת רשלנות רפואית

אם נגרם לכן או לתינוק שלכן נזק במהלך הלידה, תוכלו להגיש תביעת רשלנות רפואית לקבלת פיצויים באמצעות עו"ד רשלנות רפואית בלידה. החוק קובע שבגין נזקים משמעותיים שנגרמים בהלך אירועים רפואיים כאלו ואחרים, ניתן להגיש תביעות פיצויים נגד המוסד הרפואי בו התרחש ההליך הרפואי.

רשלנות רפואית מוגדרת בחוק בצורה ברורה. מדובר על נזק משמעותי שנגרם למטופל כתוצאה מטעות של הרופא או של הצוות הרפואי, עקב ביצוע פעולות שאינן בנורמות המקובלות והסבירות, או אי נקיטה באמצעי הזהירות המקובלים באותו תחום רפואי.

 

רשלנות רפואית בלידה

אנחנו עשויים להיתקל ברשלנות רפואית בכל פינה של ענף הרפואה. זה יכול לקרות בבתי החולים או במרפאות, במסגרת רפואה פרטית או רפואה ציבורית, במהלך טיפול או במהלך אבחון. בין היתר, רשלנות רפואית עשויה להתרחש גם במהלך הלידה.

לעומת מקרים אחרים של רשלנות רפואית, כאן יש שני נפגעים פוטנציאליים – היולדת והתינוק שלה. הרשלנות עצמה שעשויה להתרחש בלידה מגוונת ומשתנה.

 

נזק לאיברי היולדת

רשלנות רפואית יכולה להתרחש כאשר נגרם נזק לאיברים של היולדת. הנזק עשוי להיגרם ליולדת באיברים שלה כתוצאה מפעולות לא אחראיות שמבצע הרופא. אם למשל בוצע חתך כחלק מניתוח קיסרי בבטנה של היולדת, עשוי להגרם נזק אם אותו חתך מבוצע בצורה שאינה מקצועית. נזק  זה עשוי להיחשב לרשלנות רפואית, אם הוא עונה על התנאים של החוק.

 

זיהומים

חדר הלידה אמור להיות מקום סטרילי. הטיפול ביולדת צריך להתבצע לאחר חיטוי של הצוות, חיטוי של החדר ובאמצעות אביזרי מיגון, כמו כפפות ומסיכות. במידה ויולדת פתחה זיהום קשה לאחר הלידה שלה, ייתכן שמדובר ברשלנות של הצוות הרפואי שלא דאג לסטריליות הדרושה, מה שיצדיק הגשת תביעת פיצויים.

 

נזק לתינוק

גם התינוק עשוי להינזק במהלך הלידה. הנזק שיגרם לתינוק יכול להיות מגוון ולגרום לו במקרים חמורים למוות או למוגבלות קבועה בהמשך חייו. אם הנזק נגרם מפעולות חסרות זהירות או לא סבירות של הצוות המיילד, יהיה ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית.

 

בררו עם עורך דין

טעויות הן חלק מהחיים, אך הן עשויות להיות הרסניות במהלך הליך רפואי בכלל ולידה בפרט. אם אירע לכן או לתינוק שלכן נזק במהלך הלידה, בררו עם עורך דין לגבי האפשרות שלכן להגיש תביעת פיצויים עקב רשלנות רפואית.

עוד רשלנות רפואית בלידה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
IP במחשוב ענן יתרונות ושיטות עבודה מומלצות
כללי
IP במחשוב ענן: יתרונות ושיטות עבודה מומלצות

בעידן הטרנספורמציה הדיגיטלית, ריכוז הקניין הרוחני (IP) בענן הפך להיבט קריטי בפעילות העסקית. הענן מציע פלטפורמה מרכזית וניתנת להרחבה לאחסון, גישה וניהול נכסי ,IP דבר שמשנה את הדרך שבה ארגונים

עיצוב מחדש ראשית
לבית ולגינה
 5 טיפים לשינוי האווירה במשרד: עיצוב מחדש

המשרד שלנו הוא מקום בו אנחנו מבלים את רוב זמננו במהלך השבוע, ידוע כי האווירה במשרד משפיעה רבות על מצב הרוח של העובדים ותפוקתם מושפעת בהתאם. כמנהל/ת משרד האינטרס שלך

מתנות לאמא
מתנות
4 רעיונות למתנות לאם ולתינוק

סיטואציה מוכרת – לחברה או קרובת משפחה נולד תינוק או נולדה תינוקת… מיד עולה הרצון לבקר, להסניף את התינוק החדש, ולתת ליולדת חיבוק, אבל החשש לבוא בידיים ריקות גדול גם