האם אפשר לזהות צמחיה מלאכותית או שהיא מאוד דומה לצמחיה רגילה? 

תחום צמחיה מלאכותית הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות, ואנו עדים לעלייה משמעותית בכמות האנשים שמשתמשים בצמחייה מלאכותית אל מול הצמחייה הטבעית.

הסיבות לכך הן רבות ומגוונות ונרחיב עליהן בקצרה בעמוד הקרוב, אך נשאלת השאלה האם באמת לא ניתן להבדיל בין צמח מלאכותי לבין צמח טבעי? בעמוד הקרוב נרחיב בנושא ונבחן מהם ההבדלים והאם הם קיימים.

צמחיה מלאכותית או צמחים טבעיים?

מגמת העלייה בשנים האחרונות בתחום הצמחייה המלאכותית מדברת בפני עצמה: עשרות בתי עסק, משרדים וגם משקי בית פרטיים מעדיפים להציב צמח מלאכותי על פני צמח טבעי.

הסיבות לכך הן מגוונות ורבות: החל מחיסכון המשמעותי בזמן (צמחים מלאכותיים אינם דורשים טיפול בדמות השקיה והחלפת אדמה- דברים שצמחיה טבעית מצריכה), חיסכון כלכלי ארוך טווח (חוסר בלאי, היעדר הצורך בהשקיה ועוד), היעדר הדברות והימצאות מזיקים בסביבת הצמח המלאכותי (צמחים טבעיים מושכים אליהם מגוון רחב של חרקים.

החרקים הללו בשלב מסוים עשויים להפוך למטרד עבור האנשים שבקרבתם הצמח ולכן נדרשת הדברה.

עצים מלאכותיים

מעבר לכך שהדברה אינה בריאה לבריאות האדם בשום צורה שהיא, מדובר בהוצאה כלכלית לא קטנה- שבצמחים מלאכותיים ניתן להימנע ממנה), אורך חיים ארוך יותר וכמובן היתרון הגדול שאנו יכולים להציב צמח מלאכותי בכל מקום שבו נרצה בלי להתייחס לגורם האור (בניגוד לצמחים טבעיים שזקוקים לאור השמש).

כל היתרונות הללו, הביאו לא מעט אנשים לעבור ולבחור בצמחים המלאכותיים. כעת נשאלת השאלה, האם באמת לא ניתן לזהות ולהבדיל בין צמחים מלאכותיים ובין צמחים טבעיים? התשובה לכך היא שלילית.

על אף היתרונות הרבים והמגוונים שיש לצמחים מלאכותיים, עדיין ניתן להבדיל ולזהות בין צמח מלאכותי לבין צמח טבעי.

על אף ההבדלים שיש בין שני סוגי הצמחים (עליהם נרחיב בהמשך העמוד), חשוב לציין שצמחים מלאכותיים נותנים את המעטפת הדרושה מצמח: הצמחים המלאכותיים יפים לעין, מושכים תשומת לב ומוסיפים גוון חיובי לחלל החדר. 

מהם ההבדלים בין צמח מלאכותי לצמח טבעי?

כאמור, ישנם מספר הבדלים בין צמחים מלאכותיים לצמחים טבעיים שניתן לזהות ולהבין באיזה סוג צמח מדובר. 

ההבדל הראשון והבולט ביותר הוא הריח. ריח הצמחים או העצים שנמצאים בחלל החדר מורגש באופן מיידי במידה ומדובר בצמחים טבעיים.

פרחים, עצים ושאר הצומח בטבע, מתבססים לאורך חייהם על מרכיב הריח שהם מפיצים: הם מושכים באמצעות הריח מאביקים ובכך יכולים לבצע תהליכי רבייה ולהמשיך להתקיים לאורך דורות.

נוכחות של צמח טבעי בחלל החדר או בגינת הבית, תורגש באופן דיי מהיר בהיבט של הריח – במיוחד כאשר מדובר בפרחים או צמחים בעלי ניחוחות חזקים.

הבדל נוסף וחשוב לא פחות הוא במרקם הפיזי.

צמחים מלאכותיים עשויים מחומרים סינטטים איכותיים

צמחים מלאכותיים, כשמם כן הם, עשויים מחומרים מלאכותיים. החומרים הנפוצים ביותר הם פלסטיק וסיליקון. כולנו מכירים את תחושת המגע במוצרי פלסטיק או במוצרי סיליקון, ונדע להבדיל כמעט מיד האם מדובר בצמח מלאכותי או בצמח טבעי.

צמחים טבעיים הם בעלי מרקם ייחודי, ובסוגי צמחים מסוימים אף נשארת הפרשה מסוימת על היד. אם כן גם המרקם הפיזי מסייע לנו להבדיל בין צמחים טבעיים לבין צמחים מלאכותיים.

הבדל נוסף שבאמצעותו ניתן להבדיל בין צמח מלאכותי לבין צמח טבעי הוא קצב הגדילה של הצמח. צמחים באופן גורף (גם פרחים וגם עצים בשונה מעצים מלאכותיים) נמצאים בתהליך מתמיד של צמיחה והתפתחות.

בין אם מדובר בצמיחה או בגדילה פיזית של הצמח, ובין אם מדובר בצמיחה של פרות ופרחים לאורכו ולרוחבו של הצמח, ישנו תהליך צמיחה. צמחים מלאכותיים שתפקידם כמו ריהוט בבית, לא עוברים תהליכי צמיחה ו/או גדילה, ולכן אם לא תראו שינוי לאורך זמן בגודל הצמח- מדובר בצמח מלאכותי.

מיקום הצמח הנו פרמטר נוסף שבאמצעותו ניתן להבחין האם מדובר בצמח טבעי או בצמח מלאכותי. צמחים טבעיים בלי יוצא מן הכלל, זקוקים לאור השמש בכמות כזו או אחרת על מנת לקיים את התהליכים הבסיסיים ביותר שדרושים להמשך חייהם.

אם אתם נתקלים בצמח שנמצא באזור חשוך ללא שום קרבה לאור טבעי או למקור אור מלאכותי- סימן שמדובר בצמח מלאכותי.

צמחים מלאכותיים אינם מבצעים את התהליכים המדוברים מכיוון שמדובר בצמח שעשוי מחומרים מלאכותיים, ולכן הם אינם זקוקים כלל וכלל לאור.

הבדל אחרון שניתן להבחין באמצעותו האם מדובר בצמח טבעי או בצמח מלאכותי הוא קיום יצורים חיים בקרבת הצמח.

כפי שציינו קודם לכן, לצמחים טבעיים בטבע יש את מרכיב הריח שמטרתו העיקרית היא להביא להאבקה ולרבייה של הצמח. על אותו עיקרון של הריח, חרקים שונים נמשכים לצמחים טבעיים כמענה למזון או למחסה פוטנציאלי.

נמלים, יתושים ופרפרים, הם רק חלק קטן מהחרקים שנמשכים לצמחים טבעיים.

צמחים מלאכותיים אינם מפיצים ריח בשום צורה, ולכן הם אינם מושכים חרקים לקרבתם (דרך אגב מדובר באחד היתרונות המרכזיים ביותר שבעקבותיו לא מעט אנשים בוחרים להשתמש בצמחים מלאכותיים בביתם או במשרד שלהם ולא בצמחים טבעיים).

חשוב לציין שעל אף כל ההבדלים שציינו כאן, כיום ישנם צמחים מלאכותיים שנותנים מראה מדויק למדי של צמח טבעי, ומעטים האנשים שיכולים לשים לב ולהבחין בין הצמח המלאכותי לצמח הטבעי.

כיום תוכלו למצוא בתעשיית הצמחים המלאכותיים מאות סוגי צמחים מלאכותיים שיעניקו לכם את היתרונות הרבים שציינו בראשית העמוד- חיסכון בזמן, חיסכון כלכלי ארוך טווח, היעדר מזיקים וחרקים אחרים וכמובן הימנעות מטיפולי הדברה (שעולים לא מעט כסף ודורשים מאיתנו לא מעט זמן), אורך חיים ארוך יותר ועוד ועוד. 

אם מאפייני הריח והמרקם הפיזי של הצמחים פחות רלוונטיים וקריטיים עבורכם- צמחים מלאכותיים הם יותר ממושלמים עבורכם! 

לפרטים נוספים: https://www.dira-deal.co.il/

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מקלדת
מחקרים
יחסי המין בישראל – איך זה עובד

 חיי המין מהווים חלק חשוב ומרכזי בחייהם של בני הזוג. חיי המין מעידים לא פעם על טיב מערכת היחסים ועל הלך הרוחות בקשר. כתוצאה מכך כל מקרה שעשוי להפריע במידה

אפליקציה
דיגיטל
5 תוספים שיעזרו לכם לבנות אתר מוצלח

בעלי עסקים רבים בוחרים, ובצדק, לבנות אתר אינטרנט לעסק שלהם באמצעות תוכנת WordPress המחזיקה בכרבע מהאתרים באינטרנט ולמרות שמדובר באחת ממערכות ניהול התוכן הנוחות והטובות ביותר, יש משהו אחר שהופך

מיטה לילדים
הכל לבית
מזרנים למיטת מעבר

רכישת מיטת מעבר לילדינו הינה שלב מרגש ללא ספק. מדובר בשלב בו התינוק או הפעוט כבר גדול יחסית, ואינו יכול להסתפק במיטת תינוק או לול. זהו השלב בו אנו מחפשים