פתיחת סתימה כתוצאה משורשים

עצים ברחובות זה דבר נפלא שמייצר לנו את תחושת הטבע המתפרץ בקרבת הבית, בעיקר אם גרים במקום עירוני. הרשויות המקומיות שותלות עצים יפים ומרשימים, לעיתים מדובר בעצים מאוד גדולים שמכים שורשים עמוקים ואין בכך כל רע עד אשר מתגלה סתימה בקו הביוב של הרחוב כתוצאה משורשים אלה. מדובר במצב מעט לא נעים מכיוון שהביוב מעלה ריח ופתחי הניקוז עלולים להעלות מים שיציפו את הכבישים ואולי אף את המדרכות. מה ניתן לעשות כאשר מתפתחת סתימה כתוצאה משורשים?

 

הפתרון השכיח ונקודת התורפה שלו

מרבית אנשי המקצוע שעוסקים בפתיחת סתימה כתוצאה משורשים מציעים פתרון שהוא ללא ספק יעיל, הם מביאים ביובית ממנה יוצא צינור ארוך ששוטף את קווי הביוב בלחץ מים גבוה שקורע את השורשים ומשחרר את הסתימה. הבעיה בפתרון זה שהוא פתרון זמני בלבד ולאחר תקופה לא מאוד ארוכה, צומחים מחדש השורשים ומייצרים שוב סתימה.

 

כיצד מומלץ לפתוח סתימה כתוצאה משורשים?

איש מקצוע יגיע עם רכב ביובית שכולל מיכל מים וצינור התזה בלחץ גבוה, לצינור המים הוא יחבר ראש מתכת מיוחד שנקרא דיזה. עבור פתיחת סתימה משתמשים בדיזה עם ראש מתכת שעליו גם שרשראות ברזל וסכינים. ראש הדיזה יסתובב במהירות במהלך העבודה כתוצאה מלחץ המים הגדול וכך יחתוך את השורשים ושיחרר את הסתימה.

על מנת שלא ייגרם נזק לצינורות שנמצאים ליד, ראש הדיזה מגודר בכלוב שמונע מגע בין השרשראות והסכינים לבין הצנרת הקרובה. הכלוב מותאם לקוטר הצינור עמו עובד איש המקצוע xblade.co.il. אופציה נוספת שקיימת לפתיחת סתימה קשה במיוחד כתוצאה משורשים היא באמצעות רובוט ייעודי שיודע להיכנס לקו הביוב, לחתוך את השורשים ואף לנסר בבטון במידת הצורך.

 

הביובית

שם חמוד ומעט מטעה למשאית שמגיעה כשעליה מיכל גדול עם או בלי מים, צינור התזה בלחץ גובה וכלי עבודה נוספים המשמשים את איש המקצוע. ביובית נדרשת במצבים בהם מדובר בסתימה קשה של קו ביוב אם כתוצאה ממזון ושמן, אם כתוצאה משורשים ואם כתוצאה משאריות פסולת שכוללות  – מגבונים קשים, שאריות נסורת, בטון ועוד. הביובית מסוגלת לבצע שאיבה של פסולת, שפכים, שאריות מזון ושמן.

 

כיצד מתפתחת סתימת קווי ביוב עקב שורשים?

בביוב זורמים בין השאר חומרים אורגניים אשר מהווים קרקע פורייה ומדושנת לצמיחתם של צמחים שונים. העצים שננטעו בקרבה לקווי הביוב או ממש מעליהם מחפשים כל העת מזון וזה עשוי להגיע אליהם דרך צמחים אלה ולכן, שולחים העצים שורשים למקורות המזון ומתפתחים משם. כמו כן, העצים מחפשים נתיב בכיוון מי הביוב וברגע שנוצר סדק קטן כתוצאה מבלאי, הוא מאפשר לעצים לטעת שורשים ומשם הדרך להיווצרות סתימה בקו הביוב קצרה.

 

טיפול שורש

סתימה כתוצאה משורשים היא בעיה מורכבת שדורשת טיפול של אנשי מקצוע, במצב אידאלי כל רשות מקומית הייתה בודקת אחת לכמה זמן את מצב קווי הביוב ומנסה למנוע סתימה שמחייבת טיפול שורש.

אינסטלטור עובד

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פוסטים
דיגיטל
אילו פוסטים ישיגו לכם הכי הרבה לייקים

האינסגרם הפך מכבר להרבה מעבר לרשת חברתית, הוא מגדיר סטאטוס חברתי ומעבר לכך הוא גם מעניק לנו פלטפורמה שיווקית יעילה, נוחה ומהירה (הטובה גם למפרסם וגם לצרכן). אבל, בשביל להצליח

אפליקציה
דיגיטל
5 תוספים שיעזרו לכם לבנות אתר מוצלח

בעלי עסקים רבים בוחרים, ובצדק, לבנות אתר אינטרנט לעסק שלהם באמצעות תוכנת WordPress המחזיקה בכרבע מהאתרים באינטרנט ולמרות שמדובר באחת ממערכות ניהול התוכן הנוחות והטובות ביותר, יש משהו אחר שהופך

שלטים מעוצבים לדירה
עיצוב
5  יתרונות של שלטים מעוצבים לדירה

חלק מעיצוב הבית הוא התקנת שלט לשער או לדלת הבית על מנת שהמבקרים ידעו שהגיעו למקום הנכון. השלטים מגיעים בסגנונות עיצוב מגוונים הניתנים לבחירה על פי טעם אישי ותפקידם הוא

רהיט מרופד
רהיטים
כסאות משרדיים לבית – איך לבחור?

בחירה של כסאות משרדיים לבית או צריכה להיות שקולה. כך שאם תכננתם פשוט לבחור את הכיסא הראשון שאתם רואים בחנות סטוק כלשהי או סתם חנות שנמצאת מעבר לכביש, כדאי שתדעו