האם סטנדאפיסט מאלתר לאורך כל המופע שלו?

 אמני סטנדאפ רבים פעילים בישראל ומרביתם מוכרים לנו מההופעות שלהם או מתוכניות טלוויזיה בהן הם משתתפים על בסיס קבוע. מופע סטנדאפ הנו מופע שמטרתו להצחיק קהל וכמה שיותר, הדרך לעשות זאת עוברת דרך כתיבת בדיחות ודרך קטעים שאינם מוכנים מראש, אינם כתובים ומבוססים על היכולת של האמן לאלתר יחד עם הקהל. אמנים מסוימים משתמשים בכישרון האלתור שלהם יותר ואחרים פחות אך ניתן בהחלט לומר, שאלתורים הם חלק חשוב ממופע סטנדאפ.

 

תמהיל מופע סטנדאפ סטנדרטי

חשוב להיות זהירים בבואנו לומר שיש כזה דבר מופע סטנדאפ סטנדרטי אולם, ניתן לומר שמרבית אמני הסטנדאפ אינם פועלים באופן מלא על פי העיקרון ההיסטורי של הז'אנר שגורס, שמופע סטנדאפ אמור להתבסס על אלתורים ועל אלתורים בלבד. אמני סטנדאפ ישראלים בודדים מבססים את מרבית המופע שלהם על אלתורים. מופע סטנדאפ מורכב בדרך כלל מ- 60 אחוזים שח חומרים כתובים וערוכים מראש ו- 40 אחוזים מאולתרים לחלוטין יחד עם הקהל.

 

היתרון שמאחורי היכולת לאלתר

הזמינו סטאנדפיסט עכשיו אחד שיודע לאלתר ומבסס את מרבית המופע שלו על אלתורים בשיתוף הקהל ומשיג דבר אחד מאוד חשוב וזה, שיתוף פעיל של הקהל במופע. העובדה שהאמן מדבר עם הקהל, שואל אותו שאלות ומגיב, מאפשרת לחלק מהקהל לדבר ולהרגיש שהוא נדבך קטן מהמופע של האמן. סטנדאפיסט וותיק ומיומן ידע לאתר בקהל את אלה שאינם מתביישים וישתפו עמו פעולה בשמחה ואולי בעצמם יצליחו מעט להצחיק.

 

מופע מוזמן לאירוע מיוחד

כשאמן סטנדאפ מוזמן להופיע במסגרת אירוע מיוחד כמו אירוע חברה עסקי או אירוע חתונה פרטי, הוא יעשה שימוש גדול יותר ביכולת האלתור שלו כדי שהתכנים של המופע יתאימו לקהל, לאירוע ולארגון שהזמין אותו. האמן לא רק שישתף את הקהל במופע הוא יתאים מראש את התכנים הלא מאולתרים לתחום העיסוק של החברה המזמינה או לנושא האירוע הפרטי אליו הוזמן כדוגמת חתונה או בר מצווה. אמן מיומן ומשקיע יבצע תחקיר מקדים אודות החברה ועובדיה או אודות החתן והכלה, וישתמש בקטעים שיבצע במופע בפרטים שדלה במהלך התחקיר שביצע. אלמנטים אלה מעצימים מאוד את הצחוק וההזדהות של הקהל.

 

מה צפוי במופע סטנדאפ מאולתר לחלוטין?

מופע סטנדאפ מאולתר באופן מלא יכלול דבר ראשון את שיתוף הקהל על ידי בחירה אקראית של משהו מהקהל וניהול שיחה אתו על מיהו ומה הוא עושה בחייו. משם יצא הסטנדאפיסט לבדיחות שקשורות לשם המשתתף, עיסוקו ומקום מגוריו. חלק נוסף במופע מאולתר יכלול קטעי משחק טיפשיים שלעיתים הם פרודיה על קטעים מוכרים. אמנים מסוימים יבקשו מהקהל נושא ויבצעו סטנדאפ קצר שלא הוכן מראש על הנושא הזה, אמנים אחרים ייקחו נושא מהקהל ויעשו עליו מערכון מאולתר שלם.

 

שורה סופית

מרבית אמני הסטנדאפ יאלתרו במופע שלהם מי יותר מי פחות אבל, ניתן בהחלט לומר ש- 90 אחוזים ממופעי הסטנדאפ בישראל כוללים אלתור וקטעים כתובים מראש.

סטנדאפיסט

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הרבלייף - כל מה שתצטרכו לדעת
בריאות
הרבלייף – כל מה שתצטרכו לדעת

בעולם התזונה והבריאות הרבלייף הוא שם ידוע. החברה שהוקמה בשנת 1980, הפכה לחברת תזונה עולמית עם מגוון רחב של מוצרים שנועדו לתמוך באורח חיים בריא. עם דגש על תזונה, ניהול

עדשה ויד
בריאות
כיצד נבחר את רשת האופטיקה המושלמת עבורנו

כ-72% מהאנשים בישראל משתמשים במשקפיים או בעדשות מגע, מספר מרשים בהחלט לכל הדעות. אולם למרות תפוצתה הרחבה של תופעה זו, אנשים רבים אינם יודעים מה לחפש כאשר הם פונים לרשת

מזרון נקי זה תענוג
הכל לבית
ניקוי מזרונים

ניקוי מזרון הוא אחד מהפעולות החשובות ביותר שיש לבצע באופן תדיר, זאת כדי לשמור על הבריאות וכן להענקת שנת לילה טובה ונעימה. מדוע לבחור בחברה מקצועית לביצוע העבודה?   ניקוי