5 סוגים של שיש לריצוף המבוקשים ביותר בשוק

בחירת השיש לריצוף הבית או העסק, איננה עניין פשוט וחייבת להסתנכרן הן עם המראה הכללי בחדר או בחללים המשופצים. כמו כן, השיש צריך להיות מותאם למיקום בבית.

שיש המורכב בחלל המצוי מחוץ לבית הוא שונה מאד משיש בחלל הפנימיים של המבנה. בנוסף, יש מבחר צבעים וגוונים, וצבע השיש הנבחר חייב להיות מותאם למראה הכללי ולאווירה. בשורות הברות הצביע על 5 סוגים של שיש לריצוף, המבוקשים ביותר בשוק.

ריצוף שיש איטלקי – קררה וקלקטה

השיש הוא סלע המורכב ממינרלים שונים, שכתוצאה מלחץ וחום קיצוניים קבלו מראה ומרקם ספציפיים, שנמצאו מתאימים למגוון מטרות. בעבר השתמשו בשיש למטרות אסטטיות שונות, וגם היום ישנה נטייה כזאת.

עם זאת, התחום המזוהה ביותר עם שיש הוא, כמובן, הריצוף. הסוגים היותר יקרים ונפוצים של שיש איטלקי, הם שיש קררה ושיש קלקטה. מדובר בשני סוגים יוקרתיים מאד של שיש, שמקורם באיטליה והם מגיעים במגוון גוונים וצבעים. אבן הקלקטה היא יקרה יותר ונדירה, אבל גם עמידה יותר ובעלת גוונים עדינים ונאים.

מה שמאפיין את הסוגים הללו של שיש, היא עמידות גבוהה מאד מצד אחד, אבל עדינות רבה מצד שני. העיצוב וההתאמה של המשטחים הללו לריצוף אינם פשוטים, אבל התוצאה היא איכותית מאד, ואסתטית ברמה הגבוהה ביותר.

שיש לריצופים

ריצוף שיש: גרניט, בזלת ואבן קיסר

סוגים נושפים של אבנים איכותיות לריצוף, העונים להגדרת המושג שיש כפי שהוא מקובל בישראל, הם הגרניט, אבני הבזלת ואבן קיסר. שני הסוגים הראשונים הם סוגים של אבנים טבעיות, שפעולת ליטוש והתאמה עשויות להפוך אותתן למתאימות מאד לריצוף.

בנוסף לסוגים הללו ניתן למצוא גם את אבן הגיר, היותר עדינה ונוחה לעבודה מצד אחד, אבל כזאת המסוגלת לספוג רטיבות, ולפיכך לפני השימוש בה יש לבצע פעולות שימנעו ממנה לספוג את חומרי ההדברה השונים.

שיש אבן קיסר, הוא שיש מלאכותי המיוצר ברובו בישראל, כאשר החומר העיקרי המשמש לייצור שלו הוא קוורץ. החומר הזה מעורבב ביחד עם חומרים נוספים, שנועדו בעיקר לייצוב שלו וליצירת הגוונים המרובים של המשטח הכל כך מעניין הזה. הדבר המייחד את שיש אבן קיסר, הוא המספר הגדול של צבעים וגוונים שבהם ניתן להשיג את משטחי העבודה שלו.

דבר נוסף המאפיין את שיש אבן קיסר, הוא העובדה שמדובר במוצר ידידותי לסביבה, שניתן למחזר אותו. עם זאת, ריצוף בשיש אבן קיסר מתאים בעיקר למקומות סגורים. זאת, כיון שחשיפה ממושכת שלו לאור השמש עלולה לפגוע באיכות שלו ולדרום לשינויים בלתי רצויים בגוונים.

מעוניין בריצוף שיש איכותי לבית או לעסק? רוצה לקבל את התמורה הטובה ביותר לכספך? צור קשר כבר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך בבחירת השיש המתאים והמועדף עליך, שישדרג את המראה והאיכות של הריצוף בכמה וכמה רמות.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מכשירי חשמל
מקרר סמסונג – קירור אולטימטיבי לאוכל שלנו

המקרר של סמסונג הוא המותג הפרקטי והאידיאלי בשבילכם על מנת לקרר את המזון בצורה אולטימטיבית. המאמר יפרט כיצד בוחרים מקרר איכותי למטבח.   מבנה המקרר כאשר בוחרים מקרר סמסונג המבנה