נהיגה ללא טסט – השלכות וענישה

בישראל, כל נהג רכב ל חייב להעביר את רכבו מבחן כשירות, הנקרא הטסט, מידי שנה.

מהן הסיכונים וההשלכות בנהיגה ברכב ללא טסט?.

ומה קורה במידה ונהג נסע ללא רישיון רכב בתוקף ונתפס על ידי שוטר או פקח תנועה? כל המידע במאמר שלפניכם.

אחד מחוקי התעבורה המרכזיים, הוא חובת החזקת רישיון רכב תקף. כדי לחדש את רישיון הרכב, צריך בעל הרכב לבצע בדיקת כשירות (טסט) הכוללת בדיקה מקיפה של כל מערכות הרכב. זמן ביצוע הטסט נקבע על פי זמן פקיעת התוקף של רישיון הרכב הקיים.

 

הענישה במקרה של נהיגה ללא טסט

כאשר אדם נוהג ברכב ללא רישיון רכב בתוקף, הוא מסכן את עצמו ואת סביבתו. עבירה על דבר זה גוררת עימה ענישה בהתאם לחוק. חומרת העונש על נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף תלויה במשך הזמן שעבר מרגע פקיעת תוקפו שך רישיון הרכב, זאת על פי מספר קריטריונים.

כאשר הנסיעה ברכב ללא רישיון רכב התבצעה בזמן של עד חצי שנה מרגע פקיעת הרישיון הקודם, העונש יהיה דו"ח תעבורה וקנס כספי. כאשר הנסיעה ברכב ללא רישיון רכב התבצעה בזמן של עד שנה מהפקיעה, העונש יהיה זימון לבית המשפט. כאשר נהג נתפס נוהג ללא רישיון רכב מעל לשנה מרגע פקיעת הרישיון הקודם, העונש שהוא עשוי לקבל  הוא שלילת רישיון וקבלת שש נקודות.

מידת העונש הנגזר בבית המשפט משתנה על פי מספר קריטריונים גם הוא. קריטריונים אלו הם למשל עברות תעבורה קודמות של הנהג, מספר השנים שהנהג מחזיק ברישיון נהיגה ומצבו של הרכב עצמו. ברוב המקרים העונש שייגזר יהיה שלילת הרישיון של הנהג או פסילת הרישיון על תנאי.

 

תאונת דרכים בעת נהיגה ברכב ללא טסט

הסיכון בתאונת דרכים המתרחשת על ידי רכב ללא רישיון רכב בתוקף, גדולה יותר. מסיבה זו העונש קשה יותר ,והוא יהיה חמור יותר מקנס כספי רגיל, שלילת רישיון או קבלת נקודות על עברות תנועה.

חברות הביטוח המבטחות את הרכב שביצע את התאונה עלולות לנקוט בצעדים כנגדו. צעדים אלו הם למשל התנערות מפוליסות הביטוח שרכש בעל הרכב, כמו כן האשמת הנהג ברשלנות. לכן חברות הביטוח לא יכסו את עלות התאונה. במקרה כזה, התשלומים על הנזקים שנגרמו לרכב והתשלום לנפגעים בתאונה עלולים לחול על עובר העברה ללא עזרת חברת הביטוח.

 

מה עושים במידה ויש זימון לדין בגין נהיגה ללא רישיון רכב?

חשוב לדעת שבמקרה של נהיגה ללא טסט, הענישה וההרשעה מושפעות מכמה גורמים שונים, כל אחד מהם עשוי לשנות את תוצאות המשפט. צריך להבין שהעונש במקרים אלו עשוי להיות קשה מאוד, ולכלול פסילה של רישיון הנהיגה בפועל או קבלת נקודות ענישה וקנס כספי גבוה במיוחד.

לסיכום, נהיגה ללא רישיון רכב היא לא דבר פשוט, לכן חשוב , למען בטיחותכם, להקפיד על ביצוע בדיקת כשירות לרכב במכון רישוי מקצועי בזמן. לפיכך, במקרים כאלו חשוב לפנות לסיוע מקצועי אצל עורך דין תעבורה , על מנת לקבל סיוע מקצועי, וכן להגביר את הסיכויים לזיכוי או הקלה בעונש.

 

כלי משפטי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מראות ראשית
לבית ולגינה
איך להשתמש במראות כדי להגדיל את הבית

מראות הם פריט חיוני בכל בית. לרוב משתמשים בהן בחדרי הלבשה וחדרי רחצה מסיבות פונקציונליות לחלוטין – כדי לראות איך אתם נראים לפני שאתם יוצאים מהבית, אבל מעצבי פנים כבר

שיווק דיגיטלי באינטרנט
דיגיטל
שיווק דיגיטלי באינטרנט

שיווק דיגיטלי באינטרנט נועד למשוך את תשומת הלב של הצרכנים ולהגדיל את המכירות. אז מהו בדיוק שיווק דיגיטלי באינטרנט והאם אפשר לבצע אותו באופן עצמאי?   שיווק דיגיטלי באינטרנט מאז

מים זורמים
לבית ולגינה
פתיחת סתימות בביוב ראשי

אין הרבה דברים מרגיזים כמו לחזור הביתה אחרי בילוי ולראות, ובעיקר להריח, ששוב יש בעיה במערכת הביוב בבניין. בדרך כלל זה לא מתחיל בבת אחת, שכן זה קורה אחרי תקופה