מס הכנסה לעצמאיים בארצות הברית

בישראל ניתן למצוא אזרחים רבים המחזיקים באזרחות כפולה, וחייבים בחובות אזרחיות גם כלפי המדינה הנוספת, שהינם אזרחיה. לא מעט מבעלי האזרחות הכפולה בישראל הם בעלי אזרחות אמריקאית. על מנת להימנע מבעיות וחובות כלפי הממשל האמריקאי, חשוב להכיר את חובת המס הקיימת עבור אזרחים אמריקאים שלא חיים בארצות הברית. כאשר הדבר נוגע לעצמאיים בעלי אזרחות אמריקאית, הדבר חשוב עוד יותר. במאמר זה ניגע בהיבטים חשובים הקשורים לתשלום מס לעצמאיים בארצות הברית.

 

משמעויות של אזרחות כפולה אמריקאית מבחינת מס

אזרחות כפולה אמריקאית מביאה עימה הרבה הטבות והזדמנויות, אך באותה כפיפה היא גם נושאת חובות אזרחיות שונות כלפי המחזיקים באזרחות זאת. בארצות הברית, גם אזרח שלא חי במדינה, אפילו אזרח שמעולם לא ביקר בה, חייב בתשלום מיסים בסיסיים למדינה. בעוד בקרב שכירים המס המשולם מנוקה מהשכר והמעסיק משתתף בו, כשמדובר בעצמאיים מוטלת עליהם חובת דיווח ותשלום המס כולו.  למידע נוסף >>>

 

מתי יש חובת דיווח לרשויות האמריקאיות?

אם העצמאי בעל האזרחות הכפולה אומנם תושב ישראל אך מרוויח מהעסק שלו בארצות הברית, חובת הדיווח היא גם לרשויות בארצות הברית. עם זאת, ישנן דרכים שבהן ניתן לנקוט כדי למנוע תשלום מס על אותה ההכנסה בשתי המדינות. כך למשל, ניתן לקזז מיסים על הכנסה ששולמה לרשויות בישראל בדיווח לארצות הברית. כמו כן, יש החרגה של סוגי הכנסות בהתאם למבחני תושבות, ופטורים מתשלום מס שנובעים מסעיפים באמנת המס בין ישראל לארצות הברית. עם זאת, ישנו מס שכל עצמאי מחויב לשלם לרשויות בארצות הברית, גם אם הכנסות העסק כולו מקורן לא מארצות הברית.

 

Self-Employment Tax

Self-Employment Tax הוא מס שבדומה לתשלומי ביטוח לאומי בישראל כל עצמאי מחויב לשלם לרשויות בארצות הברית. גובה המס הוא 15.3% מהכנסות הנטו של העצמאי. רובו (12.4%) הולך ל- Social Security- הביטוח הלאומי האמריקאי, והשאר הולך למימון ביטוח בריאות – .Medicare  תשלומים אלו מחייבים כל אזרח אמריקאי ללא קשר למיקומו ברחבי העולם, אך בעוד שהמס משולם על ידי שכירים נעשה באופן אוטומטי, על העצמאי לדאוג בעצמו לתשלומים אלו ולדיווח מדויק על הכנסותיו.

 

האם כל העצמאיים מחויבים לתשלומים אלו?

כן. כל עצמאי שהכנסותיו עולות על 400$  בשנה מחויב בתשלום מס עצמאיים אמריקאי. דבר זה אינו תלוי בגילו  או מצבו של העצמאי, וגם אם הוא מקבל קצבה מהביטוח הלאומי האמריקאי הוא עדיין חייב בתשלום המס בשיעור הקבוע. עם זאת, ליווי מתאים מטעם מומחים למס אמריקאי, יכול להביא להפחתה או החזר מיסים שעצמאיים אזרחי ארצות הברית שאינם גרים בה יכולים לקבל. לכן כדאי להתייעץ עם המומחים גם לגבי מס "פשוט" כגון מס עצמאיים אמריקאי.

 

 לסיכום

אזרחים בעלי אזרחות כפולה אמריקאית וישראלית שהינם עצמאיים, מחויבים לשלם מס גם לרשויות האמריקאיות. אם מקור ההכנסות של העסק אינו מארצות הברית בעל העסק העצמאי עדיין מחויב בתשלום מס ייעודי לרשויות האמריקאיות. עם זאת, גם לגבי ניהול מס זה כדאי להיות מלווים על ידי מומחים למס אמריקאי.

אזרחות כפולה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מים זורמים
לבית ולגינה
פתיחת סתימות בביוב ראשי

אין הרבה דברים מרגיזים כמו לחזור הביתה אחרי בילוי ולראות, ובעיקר להריח, ששוב יש בעיה במערכת הביוב בבניין. בדרך כלל זה לא מתחיל בבת אחת, שכן זה קורה אחרי תקופה

עיצוב מחדש ראשית
לבית ולגינה
 5 טיפים לשינוי האווירה במשרד: עיצוב מחדש

המשרד שלנו הוא מקום בו אנחנו מבלים את רוב זמננו במהלך השבוע, ידוע כי האווירה במשרד משפיעה רבות על מצב הרוח של העובדים ותפוקתם מושפעת בהתאם. כמנהל/ת משרד האינטרס שלך