מה הם התנאים לקבלת פטור ממס הכנסה?

רשויות המס בישראל מעניקות לאנשים מסוימים הטבות מס בכל הקשור לתשלומי מס הכנסה. בין הקבוצות שזכאיות לפטור מלא, ניתן למצוא אנשים שסובלים מנכות. אם אתם או מישהו ממשפחתכם סובל מנכות כזו או אחרת, ואתם רוצים למצות את כל הזכויות שלכם ברשויות המס, קראו את המאמר שלפניכם ותוכלו לדעת מה הם התנאים לקבלת הפטור המיוחל.

 

למי יש זכאות לקבלת פטור ממס הכנסה?

על פי פקודת מס הכנסה ניתן לתת פטור ממס הכנסה למי שמוגדר כנכה בדרגה של 100 אחוז על פי ועדת ביטוח לאומי, או 90 אחוז לפי שקלול מיוחד. מקרים נוספים בהם ניתן לקבל את הפטור הם מקרים בהם החולה סובל ממחלה מוכרת או שהוא בעל עיוורון או לקויות ראייה אחרות. הסיבה שמוענק פטור זה הוא כדי לעזור לאנשים הסובלים מנכות ומחלות שונות להתמודד כלכלית עם העול של לשלם על טיפולים רפואיים, תרופות, מטפלים צמודים, התאמת מקום המגורים לצרכיהם וכדומה.

פטור ממס הכנסה

מהם התנאים לקבלת פטור ממס הכנסה?

ישנם מספר תנאים קבועים בחוק לצורך קבלת הפטור מתשלום דמי מס הכנסה על הכנסה חייבת במס. הכנסה חייבת במס היא הכנסה ממשכורת, הכנסה כעצמאיים, הכנסה מהשכרת נכס או הכנסות אחרות מיגיעה אישית. אז איזה תנאים ישנם?

קריטריון ראשון שמעניק זכאות לפטור הוא 100 אחוזי נכות. הנכות הזאת נקבעת על ידי ועדה של ביטוח לאומי לאחר הגשת בקשה להכרה בנכות של אדם. קיימים סוגים שונים של נכויות שמעניקות דרגת נכות זו. כל מקרה כמובן נבחן לגופו ובו אנשי מקצוע בוחנים מהי רמת העזרה שאדם מסויים זקוק לה ברמה היומיומית.

קריטריון נוסף שיכול להעניק פטור הוא הגדרה של 90 אחוזי נכות בשקלול מיוחד. הקריטריון הבא הוא 89 אחוזי נכות עם תחשיב מיוחד.

פטור ממס הכנסה

מהו שקלול מיוחד של אחוזי נכות?

כשמגישים בקשה לפטור ממס הכנסה יתבצע שקלול מיוחד של מספר נתונים שונים שמטרתם לבחון האם יש להעניק פטור זה למבקש הבקשה. תחת חישוב מיוחד זה מכניסים את חוק הנכים, חוק שירותי הסעד, חוקי התגמולים ועוד. הליך זה מבוצע בכדי לבחון את המקרה בצורה מעמיקה ויסודית, ולא לפספס מקרים בהם האדם זכאי לפטור אך אחוזי הנכות שלו הם לא 100.

 

תקרת הפטור

אם קיבלתם פטור ממס הכנסה, זה לא אומר שכל סכום שתכניסו יהיה פטור מכך. קיימת תקרה שנתית על ההכנסה שרק מתחתיה הפטור ייחשב. אם אתם זכאים לפטור ותרוויחו יותר מכך- תשלמו מס על כל ההפרש. בכל שנת מס נקבעת תקרה אחרת, והיא משתנה מהכנסה מיגיעה אישית והכנסה שאינה מיגיעה אישית. חשוב לבדוק כל שנה מהי התקרה שנקבעה כדי לבחון האם תקבלו פטור מלא או רק על חלק מההכנסה שלכם.

פטור ממס הכנסה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בריאות
ויאגרה ותרופות אחרות – איך זה משתלב?

ויאגרה, תרופה ידועה לבעיות זיקפה, נרשמה לרוב לצד תרופות אחרות למצבים בריאותיים שונים. הבנת האופן שבו ויאגרה מקיימת אינטראקציה עם תרופות אחרות היא חיונית להבטחת טיפול בטוח ויעיל. במאמר זה,

כללי
הוצאת ויזה לארה"ב מהר – האם זה אפשרי?

בין אם מדובר באירוע משפחתי או רפואי או כל אירוע אחר שבו נדרש להוציא ויזה לארה"ב באופן מהיר, מדובר במשאת נפשם של רבים. כיצד ניתן לקצר את ההליך? כל הפרטים.

תפוחים וענבים
אירועים
איך לעצב את שולחן האירוח שלכם

יש לכם אירוע מיוחד בקרוב? אתם עומדים להזמין את כל האורחים שלכם לחגוג אצלכם בבית את הברית של הילד? אם כך, ברור מדוע עיצוב השולחן זה אחד מהדברים הכי חשובים