כל מה שרציתם לדעת על בנייה ירוקה

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה משמעותית במודעות לנושא הקיימות והסביבה. יותר ויותר אנשים מבינים כי המשאבים של כדור הארץ מוגבלים, וכי על האנושות לנהל אותם בחוכמה ובאחריות. הבניה הירוקה היא אחת הדרכים המרכזיות ליישם עקרונות אלה בחיי היומיום. במאמר זה נסקור את הנושא, ונבין מהי בדיוק בניה ירוקה, מהם היתרונות שלה, וכיצד ניתן ליישמה.

 

מהי בנייה ירוקה?

בנייה ירוקה היא גישת בניה המקדמת בנייה בת-קיימא וידידותית לסביבה. מטרתה היא לצמצם את ההשפעות השליליות של הבנייה על הסביבה ועל בריאות האדם. הבניה הירוקה משלבת עקרונות תכנון, בנייה ותפעול ידידותיים לסביבה. הבנייה הירוקה מתמקדת בנושאים כגון חיסכון באנרגיה ומים, שימוש בחומרי בנייה ידידותיים לסביבה, איכות אוויר במבנה, ניהול פסולת בנייה ועוד.

תכנון ירוק כולל היבטים כמו אוריינטציה נכונה של המבנה, תכנון פאסיבי לחימום וקירור, שילוב מערכות אנרגיה מתחדשת ועוד. אווגרין אדריכלים לבניה ירוקה מספקת פתרונות בנייה לכל מי שמעוניין לחיות לפי עקרונות של חיים ירוקים.

אוורגרין אדריכלים לבנייה

יתרונות הבנייה הירוקה

לבנייה הירוקה יתרונות רבים, הן עבור הדיירים והן עבור הסביבה. היתרון הבולט ביותר הוא חיסכון משמעותי בעלויות צריכת אנרגיה ומים לאורך שנים, הודות ליעילות אנרגטית גבוהה. בנייה ירוקה מספקת אוויר פנים נקי יותר ותנאי מחיה בריאים ונוחים יותר לדיירים. בניינים ירוקים זוכים גם לערך גבוה יותר בשוק הנדל"ן. בראייה סביבתית רחבה יותר, הבנייה הירוקה תורמת להפחתת פליטת גזי חממה וזיהום אוויר, לניצול יעיל וחסכוני יותר של משאבים ולצמצום פסולת.

 

חומרי בנייה ירוקים

אחד העקרונות של בנייה ירוקה הוא שימוש בחומרי בנייה ידידותיים לסביבה. חומרים אלה כוללים מוצרים ממוחזרים, חומרים מקומיים וחומרים בעלי תו ירוק. חומרים אלה מיוצרים ומעובדים בתהליכים היוצרים השפעה סביבתית מינימלית. הם גם בעלי מאפיינים של חסכון באנרגיה ובמים במהלך השימוש במבנה. שילוב חומרי בנייה ממוחזרים חוסך בצריכת משאבים טבעיים ומפחית פסולת. חומרים מקומיים מורידים עלויות הובלה ופליטות. חומרי בנייה ירוקים הם אבן יסוד בבנייה המודרנית הירוקה והמקיימת.
חומרי בניין ירוקים

מערכות אנרגיה ירוקות

אחד העקרונות המרכזיים בבנייה ירוקה הוא שילוב מערכות אנרגיה ירוקות ומתחדשות במבנים. מערכות אלה כוללות טכנולוגיות שונות לייצור וניצול אנרגיה נקייה כגון קולטים סולריים, תאים סולאריים, טורבינות רוח ומשאבות חום גיאותרמיות.

מערכות אלה מסייעות לחסכון באנרגיה במבנה ולהפחתת זיהום האוויר ופליטת גזי חממה הנגרמים משריפת דלקים מאובנים. מערכות האנרגיה הירוקות הופכות את המבנה לעצמאי אנרגטית ותורמות לקיימות לאורך זמן. שילוב מערכות אלה הוא מרכיב חשוב והכרחי בבנייה ירוקה מודרנית.

 

בניה ירוקה בישראל

גם בישראל יש מגמה הולכת וגדלה של בניה ירוקה, הן במגזר הפרטי והן במבני ציבור. יש גם רשויות מקומיות רבות שמעניקות הטבות לבנייה ירוקה. התקן הישראלי לבנייה ירוקה מגדיר קריטריונים בתחומים כגון אנרגיה, קרקע, מים, חומרי בנייה ועוד. קיימת תווית ירוקה למבנים העומדים בדרישות. ניתן למצוא בישראל מבנים ירוקים המשמשים כבתי ספר, קמפוסים אקדמיים, משרדי היי-טק, שכונות מגורים ירוקות ועוד.
בנייה ירוקה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחשבון
מחקרים
מחקר שוק

עומדים לפתוח בקרוב עסק? אין ספק כי אחת הפעולות החשובות ביותר היא ביצוע של מחקר שוק ע"י חברה מקצועית. להלן הפרטים. ביצוע מחקר שוק – חשיבות עליונה בטרם מתחילים בפתיחה