כיצד כדאי לפעול במקרי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית היא דבר שיכול לפגוע בכל אחד מאיתנו. מקרים של רשלנות רפואית מתרחשים חדשות לבקרים, אולם לא תמיד הנפגעים באותם מקרים מצליחים לקבל את הפיצוי שמגיע להם בשל הדרך בה מתנהלים תיקי רשלנות רפואית בבית המשפט. הסיבות לכך מגוונות, וכדי שהן לא יפגעו בכם אנחנו כאן כדי לסייע לכם להבין כיצד נכון לפעול במקרה של רשלנות רפואית.

 

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא מצב שבו אדם נפגע במהלך טיפול רפואי, כאשר הפגיעה נוצרה כתוצאה מרשלנות של הרופא או הצוות המטפל. חשוב להבין שלא כל פגיעה בעת הליך רפואי מוגדרת בתור רשלנות רפואית. הליכים רפואיים, במיוחד אם מדובר על הליכים מורכבים עלולים לגרום לפגיעות שונות.

כל מי שנכנס לטיפול רפואי לוקח בחשבון את הפגיעה הזו. כמו במקרים אחרים בחוק, רשלנות היא מצב שבו ניתן היה למנוע את הפגיעה אם הייתה הקפדה על הכללים המקובלים באותו הליך רפואי. אם חוויתם רשלנות רפואית, עורך דין ישר יעקובי יוכל לסייע לכם בהליך התביעה.

נפגעת רשלנות רפואית

 

בחירת עורך דין

הדבר הראשון שצריך לעשות במקרה של רשלנות רפואית הוא למצוא עורך דין מתאים מהתחום. תביעות רשלנות רפואית הן חלק מהעולם של דיני נזיקין, אולם יש בהן מורכבות עמוקה יותר ולא כל עורך דין שעוסק בדיני נזיקין יוכל לסייע לכם גם במקרה של רשלנות רפואית. עורך הדין צריך להכיר לעומק את התחום הרפואי ולדעת לשים את האצבע על נקודת הרשלנות במסגרת ההליך הרפואי.

 

איסוף חוות דעת

בכל תביעה, הדבר המאתגר ביותר הוא כמובן איסוף הראיות על מנת לגבש כתב תביעה יציב. במקרה של תביעות רשלנות רפואית, הראיות הן לרוב חוות דעת מקצועיות שיוכלו להצביע על הפגיעה שחוויתם וכמובן יוכיחו מעל לכל ספק שמדובר על פגיעות שאירעו כתוצאה מרשלנות רפואית.

הרופאים בבית החולים בו נפגעתם לא בדיוק ישמחו להעיד אחד נגד השני, כך שברוב המקרים תאלצו לפנות לחוות דעת חיצוניות. עורך הדין שלכם יעזור לכם להבין מי הרופאים שיוכלו לתת לכם את אותן חוות דעת.

בחירת עורך דין

 

ההליך המשפטי

ההליך המשפטי בתביעות רשלנות רפואית עלול להיות ארוך במיוחד. כמו בכל תביעה, עליכם להיאזר בסבלנות רבה ולהיות מוכנים להליך מייגע שבמהלכו ייתכן ותצטרכו להוסיף חוות דעת רפואיות מעבר לאלו שהגשתם בתחילה. הרופאים מגינים על עצמם ולא קל לקבל הכרה בתור נפגעי רשלנות רפואית. עם זאת, בחירה נכונה של עורך דין תסייע לכם לצאת מהדין שידכם על העליונה.

 

לסיכום

תביעות רשלנות רפואית נועדו למקרים שבהם נפגעתם בהליך רפואי כתוצאה מרשלנות. לתביעות רשלנות רפואית יש מורכבות מיוחדת, ולכן עורך הדין שלכם צריך להיות כזה שמומחה בתחום. הראיות אותן תצטרכו להציג אלו בדרך כלל חוות הדעת הרפואיות שמצביעות על הפגיעה שחוויתם, הסיבות לה וכמובן ההשלכות שיש לאותה פגיעה על חייכם.

ההליך המשפטי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הכירו דרכים יצירתיות לשדרוג הסלון הביתי
עיצוב
הכירו דרכים יצירתיות לשדרוג הסלון הביתי

הסלון נחשב למרחב שמאגד את בני הבית יחד. שם אנו צופים בטלוויזיה, קוראים עיתונים או משוחחים על כוס קפה ועוגה. השהות הממושכת בו מחייבת היכרות עם דרכים יצירתיות שישדרגו את

המרבד
עריכת דין
3 בדיקות שכל נהג צריך לעשות במרב"ד

למכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד), המזוהה עם משרד הרישוי, תפקיד מכריע בקביעת כשירותם של אנשים לנהוג מסיבות שונות ומגוונות. קיימות סיבות רבות בגינן המרב"ד יכול לזמן אדם לבדיקות, לרבות מבקשי