הליך מחיקת חובות

הליך מחיקת חובות מאפשר לחייב, מי שנמצא בהליכי פשיטת רגל או הוצאה לפועל להגיע להסדר עם הנושים שלו להסכם במסגרתו החובות שלו לנושים ייפרסו על פני תקופה מסויימת שבה החייב יתחייב לעמוד בתשלום החודשי שייקבע ובתמורה לכך הנושים יוותרו על חלק מהחוב.

איש אוסף בשק חובות

איך הליך עובד?

במסגרת הליכי הוצאה לפועל או בעת פשיטת רגל יכול החייב להגיע להסכם מחיקת חובות בדרך חוקית עם הנושים שלו, על מנת להגיע להסכם מסוג זה על החייב לעמוד במספר תנאים, התנאים הללו משתנים בין הליכי הוצאה לפועל לבין פשיטת רגל, בפשיטת רגל התנאים הם:

  1. לאורך התהליך החייב פעל בצורה ישרה ולא ביצע פעולות מסויימות תוך חוסר תום לב.
  2. לחייב אין נכסים שאותם ניתן לממש בכדי לשלם את החוב.

בהליך הוצאה לפועל על החייב לעמוד בתנאים הבאים:

  1. אמצעיו של החייב מוגבלים בארבע השנים האחרונות לפחות.
  2. סך החובות של החייב קטנים מ-800 אלף ש"ח
  3. לחייב אין נכסים שניתן לעקל אותם.

לפרטים נוספים – https://www.yml-law.co.il/מחיקת-חובות

למה הנושים מסכימים להליך?

חשוב לדעת שהליך מחיקת החוב הוא וולונטרי מצדם של הנושים, כלומר אין גוף שיכול לחייב אותם לוותר על החוב, הסיבה המרכזית שבגללה הנושים מסכימים לוותר על חלק מהחוב היא שלרוב אנשים שפונים להליך של מחיקת חוב הםאנשים שלא מצליחים להתמודד עם החובות שלהם כבר זמן מה, הנושים, בעיקר בנקים, מעדיפים לקבל חלק מהחוב על פני תקופת זמן ארוכה יותר מאשר לא לקבל אותו בכלל.

הליך מחיקת החוב החדש

בשנים האחרונות אושר הליך חדש ומהפכני למחיקת חובות, ההליך החדש הרבה יותר פשוט ביחס להליך הקודם והוא מאפשר לחייב שפונה למשרד עורכי דין לקבל לעכב לתקופת זמן לא קטנה את הליכי הגבייה מולו בתוך כ-24 שעות ובכך להימנע מסנקציות לא נעימות שמוטלות על החייבים (הדברים שכדאי לבדוק לפני בחירת עורך דין עבור פשיטת רגל). בנוסף, במסגרת ההליך החדש החייב יהיה זכאי לפתוח חשבון בנק ולעשות שימוש בכרטיס אשראי, דבר שהיה אסור על החייבים בהליך הישן.

גישת המדינה לנושא השתנה באופן משמעותי, כיום המוטיבציה של המדינה היא לעזור לחייב להשתקם ולהגיע לעצמאות כלכלית מחודשת על מנת שיוכל לשוב ולתרום לחברה כאזרח נורמטיבי.

איך לבחור עורך דין מתאים להליך מחיקת החובות?

אם נקלעתם חס וחלילה למצב בו אתם זקוקים לסיוע במחיקת חוב תצטרכו לפנות למשרד עורכי דין שמתמחה בנושא, חשוב לפנות לעורך דין שזה תחום ההתמחות שלכם, כזה ששולט באופן מיטבי בהליך חדש ושיש לו קבלות בתחום.

עורך דין טוב מכיר את תקנות החוק החדש על בוריין ויוכל לסייע לכם להגיע להסדר כזה באופן המהיר והחלק ביותר, נסיון להגיש את הבקשות לבד, לאור התקנות הברורות של ההוצאה לפועל, עלול להיגמר בדחיית הבקשה בניגוד לאינטרס של החייב, לכן חשוב שתפנו לעורך דין מוביל בתחום כדי לקבל סיוע בנושא.

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כללי
הוצאת ויזה לארה"ב מהר – האם זה אפשרי?

בין אם מדובר באירוע משפחתי או רפואי או כל אירוע אחר שבו נדרש להוציא ויזה לארה"ב באופן מהיר, מדובר במשאת נפשם של רבים. כיצד ניתן לקצר את ההליך? כל הפרטים.

מדפסת ביתית
כללי
בניית מודלים בהדפסה תלת מימדית

אם לפני 30 או 40 שנים מישהו היה אומר לכם שבשנת 2020 תהיה אפשרות להדפיס מוצרים דרך מדפסת תלת מימד, קרוב לודאי שהייתם צוחקים עליו ואומרים לו שהוא הוזה. אבל