איך מתבצעת הובלה בבניין רב קומות?

מעבר דירה לרב קומות מצריך שימוש במנופים שמאפשרים גישה ישירה לדירה. ביצוע ההובלה מחייב תיאום ותכנון. מאמר זה יתייחס לכל אלה שעוברים לגור בשחקים. 

 

עידן חדש

מדינת ישראל נחשבת לצפופה יחסית ומציאות זאת משמעותית יותר במטרופולין של תל אביב ובמרכז המדינה. אחת הדרכים להתמודד עם מצב זה היא באמצעות הקמת יותר ויותר רבי קומות ששינו את קו הרקיע של ערים רבות. בניינים של 3-4 קומות כבר לא נבנים ואת מקומם מחליפים רבי קומות של 12, 16, ואפילו 40 קומות.

לצד מגדלי המגורים, בישראל מוקמים יותר ויותר גורדי שחקים המאכלסים משרדים עסקיים. אין ספק שמגורים או עבודה בגבהים שכאלה הם חוויה עבור הדיירים או העובדים ואתגר עבור חברת ההובלה שצריכה לשנע את הריהוט והציוד המשרדי לשחקים. החדשות הטובות הן כי יותר ויותר מובילים נדרשים להתמקצע בסוג כזה של הובלה.

 

עזרים טכניים

העברת תכולה של דירה או משרד לקומה גבוהה מחייבת התנהלות שונה. לעיתים רחוקות לבניין תהיה מעלית שירות גדולה שתאפשר להעביר את כל הציוד דרכה. ברוב המקרים, כאשר מדובר על הובלה גדולה יהיה צורך לעשות שימוש במנופים או במות הרמה באמצעותם תועבר התכולה ישר לדירה או למשרד דרך המרפסת או גישות אחרות לנכס.

לכן, יש לבחור בשירות הובלות המנוסה במעברים לנכסים גבוהים ולוודא שיש לו את הציוד המתאים למימוש העבודה ואת הכיסוי הביטוחי המתאים. דרך אחת לאתר את החברה המתאימה היא להתייעץ עם דיירים ברבי קומות שהשתמשו בשירות דומה.

 

תכנון

הובלה גדולה לגובה מחייבת תכנון מוקדם שיכלול ביקור של צוות ההובלה בדירה ובבניין עצמו כדי לבחון, בין השאר, את  מיקום המנוף בעת שינוע הרהיטים והציוד. גובה הדירה או המשרד ומרחב הפעולה קובעים את גודלו וסוגו של המנוף. ככל שיעד ההובלה גבוה יותר הוא משפיע גם על רמת הסיכון של התהליך.

כמו כן יבדקו המעליות והיכולת שלהן לשנע חלק מהריהוט והציוד. יש לציין כי השימוש במנוף אמור לחסוך זמן אך לעיתים ניתן לבצע שינוע דרך המעלית והמנוף במקביל. הובלה לבניין משרדים כולל העברת ציוד וריהוט משרדי. לרבי קומות משרדיים, במיוחד לחדשים יותר, יש אפשרויות גישה מגוונות יותר ליעד, אותן יש לבחון בשלב התכנון.

 

המונה דופק

אחד המרכיבים של תמחור הובלה גדולה  הוא משך הזמן שלוקח לשנע את הריהוט או הציוד המשרדי. מובילים מנוסים עובדים ביעילות ובמהירות הנדרשת אך גם הם תלויים בקצב העבודה של המנופים.

לכן, ככל הניתן, עדיף שמועד ההובלה יהיה בשעות הבוקר ובמזג אוויר נוח יחסית. לא ביום חורפי גשום או עם רוחות חזקות. יש לציין כי השימוש במנוף אומנם מייקר את תהליך ההובלה אך הוא גם חוסך בזמן בגלל הגישה המהירה לדירה, דרכו.

הובלה גדולה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין רשלנות רפואית
עריכת דין
7 מקרים שבהם תצטרכו עו"ד רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מתרחשת כאשר רשלנות או מחדל של איש מקצוע בתחום הבריאות מובילה לנזק או לפגיעה במטופל. ההתמודדות עם ההשלכות של רשלנות רפואית יכולה להיות מכריעה, הן פיזית והן רגשית.

קידוח בנטוניט
כללי
מה הם קידוחי בנטונייט?

אתם רגע לפני רכישת שטח קרקע ויצא לכם לשמוע שלל מושגים המשתייכים אל עולם הבנייה שאין לכם שום מושג מה משמעותם? קידוחי בנטונייט למשל? אם כך הגעתם למקום הנכון. כאן

האם אוכל לחתולים צריך הכשר
חיות מחמד
האם אוכל לחתולים צריך הכשר?

לאחרונה גילינו שיש שקיות אוכל לחתולים ושימורים שמכילים רכיבים שאינם כשרים. הדבר גרם לנו לתהות האם בעלי חתולים ששומרים כשרות מודעים למצב זה? ואם כן – האם הם צריכים לבחור