הדרך הנכונה לעדכן את ביטוח לאומי בהחמרת המצב שלכם

החמרת מצב בהקשר של מימוש זכויות רפואיות בביטוח לאומי מצריך עדכון של המוסד, על מנת שזה יזמן אתכם לדיון מחדש בדרגת הנכות שנקבעה בעבר. לאחר שאדם מגיש בקשה לדיון מחודש עקב החמרת מצב, מתכנסת הועדה הרפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי ודנה במצבו הרפואי של הנפגע. במאמר זה נרחיב לגבי החמרת מצב רפואי, הדרך לעדכן את הביטוח הלאומי ותפקידו של העו"ד.

 

בקשה חוזרת

באופן עקרוני, כל תובע רשאי לבקש דיון חדש בתביעתו לאחר חצי שנה מיום שנדחתה תביעתו או שאושרה לו גמלה חלקית במידה והוחמר מצבו. במקרים של החמרה משמעותית, גם אם טרם חלפה חצי שנה רשאי רופא הביטוח הלאומי להחליט שיש מקום לדיון מחדש בהתאם למסמכים הרפואיים שהוגשו. להרחבה נוספת על הנושא של החמרת מצב ביטוח לאומי ניתן למצוא כאן.

 

הגדלת אחוזי נכות

את הבקשה צריך לשלוח על גבי טופס בקשה לבדיקה מחדש לקבלת קצבת שירותים מיוחדים וניתן לעשות זאת באופן עצמאי, בעזרת חברה למימוש זכויות רפואיות או בסיוע של עורך דין המתמחה בתחום. בסמכותה של הוועדה לבחון את המסמכים המצורפים ולהגיע להחלטה אם אכן מדובר במקרה של החמרת מצב רפואי, ואם אכן יש להגדיל את אחוזי הנכות של הנפגע.

 

לא בקשה חדשה

בקשה בעניין החמרת מצב רפואי מוגשת רק כאשר הנפגע כבר הוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי כבעל נכות חלקית ולאחר שחלה החמרה במצבו הרפואי. עדכון מצב רפואי אינו רלוונטי כאשר מדובר בתביעה חדשה על פגיעה או מחלה נוספת, אלא רק לשם התייחסות מחודשת לבעיות רפואיות ספציפיות שכבר הוכרו והחמירו או נוספו לנפגע בעקבות המצב הרפואי המקורי.

 

ליווי משפטי

הליווי המקצועי של עורך דין המתמחה בתביעות החמרת מצב מול הביטוח הלאומי יכול להיות מרכיב קריטי בהצלחת התביעה. חשוב לוודא שעורך הדין המייצג הוא בעל ניסיון בתביעה אותה אתם מבקשים לצלוח. להגשת בקשה להחמרת מצב אצל נפגעי עבודה יכולה להיות בעלת משמעות כלכלית רבה, שכן קביעת אחוזי נכות גבוהים יותר יכולה להוביל לקבלת גמלה חודשית.

 

רופא תעסוקתי

לפני שמגישים בקשה לבדיקה מחדש יש להצטייד במסמכים רפואיים מאושרים וחתומים על ידי רופא תעסוקתי מטעם קופות חולים שלרוב הוא המוסמך לעניין. חשוב שלא לפתוח תיק לדיון מחדש בפגיעה שכבר נקבע לגביה  שאין קשר סיבתי בינה לבין התאונה שהוכרה. את התביעה בגין החמרת מצב ניתן להגיש ללא קשר לאחוזי הנכות שנקבעו בעבר בגין הפגיעה.

 

סיכום עדכון ביטוח לאומי

לסיכום הנושא, שכירים ועצמאים נדרשים להגיש בקשה להחמרת מצב באמצעות טופס ביטוח לאומי 228. את התביעה יש להגיש לרופא בקופת החולים ב והיא תשלח למוסד לביטוח לאומי לאחר קבלת האישור מרופא מוסמך. מומלץ להסתייע בהליך בעורך דיון המנוסה בתחום ולצרף חוות דעת רפואית המעידה על החמרה במצב ולצרף את כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים.

ציוד משפטי

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
למה חובה לעשות ביטוח דירה כאשר יש לך משכנתא
ביטוח
למה חובה לעשות ביטוח דירה כאשר יש לך משכנתא?

רכישת דירה היא אחד ההישגים המשמעותיים בחיים, ובמקרים רבים היא כרוכה בלקיחת משכנתא. אולם, לצד ההשקעה הכספית הגדולה, חשוב גם להבטיח את הרכוש שלכם באמצעות ביטוח דירה מקיף. למעשה, רוב הבנקים בישראל דורשים מלקוחותיהם לרכוש ביטוח דירה כתנאי לקבלת משכנתא.   מה כולל ביטוח דירה? ביטוח דירה הוא כיסוי ביטוחי המיועד להגן על הנכס שלכם ועל התכולה שבתוכו מפני נזקים שונים. ביטוח דירה סטנדרטי יכסה נזקים כתוצאה מאירועים כגון שריפה, נזקי מים, פריצה, רעידת אדמה וסיכונים נוספים. מידע נוסף על ביטוח דירה ניתן למצוא באתרים של חברות הביטוח השונות או בפורטל הממשלתי הר הביטוח. הכיסוי יכלול גם אחריות כלפי צד שלישי במקרה של נזק לאחרים או לרכושם כתוצאה מתקלה בדירה שלכם.   מדוע הבנקים דורשים ביטוח דירה? הסיבה העיקרית שבנקים דורשים ביטוח דירה מלקוחותיהם הנוטלים משכנתא, היא כדי להגן על ההשקעה שלהם. כאשר אתם לוקחים משכנתא, הבנק למעשה משקיע סכום כסף גדול בדירה שלכם. אם משהו קורה לדירה, כמו שריפה או נזקי מים,

רמקול
מכשירי חשמל
איך לבחור מגבר כריזה שיתאים לבית ספר

בעסקים ומוסדות גדולים יש צורך להעביר מסרים והודעות לקהל בקול וזאת עושים באמצעות מערכת כריזה. אחת הטעויות שעושים לפעמים בבחירת מערכת כריזה היא התייחסות אך ורק ומגפון וזאת מתוך מחשבה

מלגזות לעסק שלך
עסקים
אילו סוגי מלגזות יש ואיך לתחזק אותן נכון

מלגזה היא אחד הכלים הכי בסיסיים שנדרשים בעסקים רבים. ברגע שאתם שמים לב שאתם צריכים להרים משאות כבדים ולשנע אותם, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה לרכוש מלגזה לעסק שלכם.

האם כל מי שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצויים
עריכת דין
האם כל מי שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצויים?

תאונות דרכים יכולות להיות בעלת תוצאות חמורות מאוד. לעיתים קרובות בכדי להתמודד עם תוצאות של תאונת דרכים, הנפגעים יזדקקו לפיצויים כאלה או אחרים. ישנם קריטריונים רבים לקביעת גובה הפיצוי לו