האם יש סוגי אילוף לכלבים שונים?

הביולוגיה נוטה לחלק את כל היצורים החיים לסוגים שונים, גזעים, מחלקות וכדומה. גם כאשר מדברים על כלבים, נהוג לחלק אותם לגזעים שונים. אמנם כיום רוב הכלבים הם מעורבים, אך עדיין ישנם רבים שמחזיקים בכלבים גזעיים המשתייכים לגזע אחד או שניים מסוימים ומובחנים. לכלבים מגזעים מסוימים יש תכונות מסוימות.

התכונות נוגעות גם לקיומם הפיזי של הכלבים, כמו תכונות של גוף גדול או קטן ויכולות אתלטיות מסוימות המאפיינות כלבים מגזעים מסוימים, אבל לא יבואו לידי ביטוי בכלבים מגזעים אחרים. בהתאם לכך, לכלב מגזע מסוים עשויה להתאים גישה ספציפית באילוף השונה מגישה המתאימה לכלב מגזע אחר.

 

מה משותף לכלבים מכל הגזעים הקיימים?

כאמור, כאשר מדברים על אילוף כלבים, ייתכן ונרצה לשים לב לגזע אליו משתייך הכלב כדי להתאים לו את שיטת האילוף האופטימלית ביחס לתכונות הרווחות אצל כלבים מאותו הגזע. לצד זאת, חשוב לדעת שיש עיקרון אחד באילוף הרלוונטי בעבור כלבים מכל הגזעים.

הן כלבים המשתייכים לסוג מסוים, לדוגמא כלבים המשתייכים לגזעים הידועים בתכונה של צייתנות והקשבה לבעלים, והן כלבים שלא ניחנו בתכונה הזאת בצורה מיוחדת – מגיבים בצורה טובה לאילוף על ידי מתן חיזוקים חיוביים להתנהגויות שאנחנו רוצים לשמר ולפתח אצלם. מאלף כלבים מנוסה ומיומן ידע לעזור לנו בדרך אל האילוף, לפתח תקשורת עם הכלב, המבוססת על חיזוקים חיוביים.

 

איך מאלפים כלבים ממשפחת כלבי הציד?

רבים מבעלי הכלבים בישראל מחזיקים כלבים המשתייכים למשפחת כלבי הציד. מדובר על כלבים הנושאים תכונות אופי ייחודיות, כאשר התכונה הבאה לידי ביטוי באופן הכי מובהק בהתנהגות שלהם היא הנטייה שלהם לרחרחנות. כלומר, כלבים המשתייכים למשפחת כלבי הציד ירבו לרחרח את כל מה שנמצא סביבם. זאת כתוצאה מהנדסה גנטית של דורות על גבי דורות, שהתבצעה על ידי בני אדם, שמטרתם הייתה להכשיר את הכלבים שלהם לפעולות של ציד.

בנוסף, מדובר על כלבים שיש להם נטייה מובהקת לעקשנות. כדאי לנטרל את הגירויים אליהם נחשפים הכלבים במהלך האילוף על ידי ביצוע התרגילים בסביבה שקטה, נקייה וריקה מגירויים חיצוניים ככל האפשר, וזאת כדי לפתור את הכלב מהצורך הכפייתי לרחרח כל דבר.

 

איך מאלפים כלבים המשתייכים למשפחת כלבי הרוח?

כלבי הרוח הם כלבים שמתאימים מאוד לתנאי המחייה של האזור שלנו. בין הכלבים הללו נמנים כלבי סלוקי, כלבי וויפט וכלבי גרייהאונד. לכלבי הרוח יש תכונות פיזיולוגיות שונות הייחודיות להם כדוגמת רזון, רגליים דקות וריאות מפותחות במיוחד. תכונות אלה מאפשרות לכלבי הרוח להיות בכושר גופני טוב ולשמור על יכולות אירוביות גבוהות. לצד זאת, מדובר על כלבים שיש להם נטייה לביישנות. כדאי לקחת בחשבון את כל התכונות הללו כאשר המטרה היא אילוף של כלב אשר משתייך למשפחת כלבי הרוח.

מאלף כלבים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חלל מעוצב
עיצוב
חשיבות שידות צד וארוניות בחדר השינה

בוקר קמתם ליום חדש. לקחתם את המכשיר הנייד והתעדכנתם בכל מה שפספסתם בלילה, חלקכם שתיתם קפה במיטה, לחלקכם אפילו היה זמן לקרוא ספר. אלו הדקות הכי נעימות. בין אם הם אחרי

בריאות
איך מעצבים את קו הלסת?

אי אפשר להתעלם מהעובדה כי בתקופה האחרונה, פניהם של סלבריטאים רבים השתנו בין רגע. מדובר בשינוי מהותי שבא לידי ביטוי בעיקר באזור הלסת. מי שיודעים דבר או שניים בנושא, וודאי

ציוד בסיסי למעבדות
כללי
מה הוא הציוד הבסיסי למעבדות?

מעבדות הן חללים חיוניים בהם מתקיימים מחקרים וניסויים מדעיים. סביבות אלו דורשות ציוד מיוחד על מנת להבטיח תוצאות מדויקות ואמינות תוך שמירה על הגנת החוקים. במאמר זה, נחקור את הציוד הבסיסי