בדיקות עובש בדק ובית: מה שאתה צריך לדעת

עובש הוא אף פעם לא סימן טוב. במידה ושמתם לב לעובש אצלכם בבית, אתם בוודאי תנסו לנקוט בפעולות על מנת להחזיר את המצב למוטב. מה קורה כאשר אתם עומדים לרכוש דירה או לשפץ את הבית, ולפתע מתגלה עובש על ידי בודק בית? עובש ובדיקות בית – הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על זה.

 

בדיקות בית

באמצעות בדק בית – בדיקה הכוללת בחינה של מספר חלקים שונים המרכיבים את הבית ומאפשרים תפקוד ותנאי מחיה מיטביים בו –  ניתן לגלות מבעוד מועד ליקויים משמעותיים יותר או פחות. בדיקת הבית היא הכרחית במספר מקרים, גם כאשר אתם עומדים לרכוש דירה חדשה מצד אחד, אך גם כאשר אתם רוצים לבצע שיפוץ בבית שלכם.

בדק בית

עובש בבית

עובש בבית הוא לא דבר כל כך חריג. אנחנו נוטים לראות עובש בבתים שהם בעיקר ישנים, או לא מתוחזקים בצורה טובה. עובש יכול להיווצר בבית כתוצאה ממספר גורמים שונים, והוא בדרך כלל יימצא על ידנו על קירות, או בפינות של חדרים מסוימים או חללים שונים ברחבי הבית. עובש בבית הוא לא מצב שאינו הפיך, וככל שמגלים אותו מוקדם יותר, כך קל יותר להיפטר ממנו ולטפל בו.

 

מציאת עובש בבדק הבית

במהלך בדק הבית, הבודק, שהוא איש מקצוע מנוסה ומיומן, ייבחן את כל ההיבטים השונים של הבית. הוא ייבחן את התשתיות שקשורות לצנרת ולביוב, את תשתיות החשמל, את הקירות והתקרה, את הריצוף, את האטימות והחלונות. במהלך הבדיקה שלו הוא עשוי לגלות עובש, ולהצביע על ליקוי זה בעת סיכום הבדיקה.

 

על מה העובש יכול להעיד?

עובש כמעט תמיד מעיד על רטיבות יתר או על נזילה קיימת. עובש עשוי להיווצר גם כתוצאה מהזנחה בהיגיינה של מקום מסוים, אותו לא נוטים לנקות. אם מדובר על עובש בבית חדש, ככל הנראה מדובר באטימות ירודה או בעיה בצנרת שהובילה לנזילה.

 

אטימות ונזילות

אחד הדברים המשמעותיים ביותר שבודק הבית בוחן הוא תקינות מערכות המים והאטימות של הבית. במידה ועובש יימצא בבית חדש לפני הרכישה שלו במהלך בדק בית, הדבר עשוי להצביע על הימצאות של נזילה או אטימות ירודה.

אטימות

מה עושים אם מוצאים עובש?

אם נמצא במהלך בדק הבית עובש, הדבר יצוין בדוח הסיכום על ידי הבודק. לאחר מכן, הבודק יחפש את מקור הבעיה של העובש, על מנת לראות שאין ליקויים נוספים בבית. היה ונמצאו ליקויים נוספים, יכלול זאת הבודק בדוח הסיכום גם כן.

 

קבלת החלטות בהתאם לממצאים

בהתאם לממצאים של הבודק, בין אם הם קשורים לעובש, למקור העובש או לכל גורם אחר, תוכלו אתם, בתור רוכשי הדירה, לקבל החלטות רלוונטיות. אם ביצעתם בזמן את בדק הבית, מוכר הדירה יוכל לתקן את הליקוי לפני שאתם רוכשים אותה ממנו.

עובש ביתי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תאילנדים מתפללים
כללי
פטאיה – עיר ללא הפסקה

לא יותר משעתיים נסיעה מהעיר בנגקוק נמצא יעד חופשה עם שלל אטרקציות לכל המשפחה, מסעדות, קניות, ספורט ימי ונופים יפים – העיר פטאיה השוכנת על חופה המזרחי של מפרץ תאילנד.

מומחים בהשתלות שיניים
כללי
שתלים רבותיי שתלים – מדריך חובה

תאונות בלתי נמנעות, הזנחה של חלל הפה ואפילו טיפולי שיניים ייעודיים – השיניים שלנו חשופות לפגיעות שנראות כביכול בלתי הפיכות. נוכח פגיעות אלה, הומצא בענף רפואת השיניים תחום השתלים –

מטר בצבעים
לייף סטייל
איך הגובה תורם לביטחון שלנו

גובה הוא פרמטר קריטי ביותר ביצירת מערכת יחסים רומנטית, כמו גם ביטחון עצמי בסביבה. לכן, אנשים אשר סובלים מגובה נמוך באופן יחסי מדווחים על תסמינים קשים ביותר, אולם ניתן לפתור