איך נקבע המחיר של הזהב בעולם?

זהב הוא חומר שכולנו מכירים ואשר ערכו הרבה מוכר וידוע כבר שנים רבות. גם המשיכה אל הזהב מוכרת שנים רבות ויעידו על כך שנות הבהלה לזהב במערב ארצות הברית במאה התשע עשרה. רובנו כיום מכירים את הזהב משולב במיני תכשיטים, אך ישנם אנשים העוסקים במכירה וקנייה של זהב טהור ויש לו שוק ומחיר. רוצים לדעת איך נקבע מחירו של זהב? המשיכו לקרוא.

 

מחיר הספוט

מחיר הספוט הוא בעצם המחיר בשוק לאונקיית זהב (כ-32 גרם) וכמו סחורות אחרות המחיר שלו נקבע על בסיס הביקוש וההיצע שקיים בשוק. המחיר עולה ויורד בהתאם לדרישות השוק ומחירו נקוב ביורו או בדולר אמריקאי. אף על פי ששוק הזהב ידע גם מורדות, ניתן לראות שבאופן כללי הוא במגמת עלייה קבועה.

 

תנאים כלכליים גלובליים

מחיר הזהב כמובן נקבע בהתאם לתנאים הכלכליים בעולם. מן הסתם אם אנחנו בתקופת מיתון ודשדוש, מחיר הזהב יהיה שונה מאשר אם העולם במגמה של צמיחה כלכלית. גורמים אחרים שישפעו בתחום הינם שער הדולר ורמת האינפלציה בעולם שכן הם משפיעים על ערך הכסף ועל כן מחיר הזהב מושפע מהם באופן ישיר. המשקיעים בזהב גם הם משפיעים על מחירו. בדרך כלל כאשר השוק מדשדש והמחירים בבורסה יורדים, ניתן לראות עלייה במחיר הזהב.

להעלות את מחיר הזהב

אירועים גיאופוליטיים

חשוב לזכור כי מחיר הזהב ושל סחורות אחרות לא מנותק מאירועים שמתרחשים בעולם. מלחמות ומגיפות לדוגמא משפיעות מאוד על מחיר הזהב מאחר וכאשר אנשים מרגישים שהמצב אינו בטוח הם בוחרים להשקיע בזהב מאחר והוא נחשב להשקעה בטוחה יותר.

 

פעילות הבנק המרכזי האמריקאי

גם לפעילות הבנקים המרכזיים יש השפעה על מחיר הזהב. כאשר הרבה כסף מודפס נוצר מצב של עלייה במחיר הזהב כי יש יותר כסף שבעצם משמש לקניית הזהב. חשוב לזכור שהזהב הוא בסופו של דבר נכס פיזי שכמותו מוגבלת ולכן ככל שיש יותר כסף מחירו יעלה.

 

תעשיות התכשיטים והאלקטרוניקה

ייצור של תכשיטים על ידי חברות, צורפים ותכשיטנים בכל רחבי העולם גם להם יש השפעה על מחיר הזהב. ובנוסף מאחר והזהב מוליך חשמל ואינו מחליד, חברות אלקטרוניקה משתמשות בו במכשירים שלהם.

 

הציבור הרחב

אנחנו האנשים הרגילים שרוכשים תכשיטים או שיני זהב גם משפיעים על המחיר של הזהב מאחרו ואנו מייצרים עוד ביקוש לזהב. לסיכום, ניתן לראות שיש גורמים רבים המשפיעים על מחיר הזהב אך מה שקושר בין כל הגורמים הוא נושא הביקוש לזהב וההיצע הקיים. ככל שהיקוש גובר, מן הסתם המחיר יעלה מאחרו וההיצע מוגבל. לכן כשהעולם נמצא במשרים כאלו או אחרים או כאשר הציבור הרחב קונה יותר זהב המחיר שלו יעלה. למידע נוסף בתחום מחירי הזהב ולמידע כיצד להעריך את הזהב שברשותכם לחץ כאן.

קניית תכשיטי זהב

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הצגות ילדים
כללי
7 סיבות לקחת את הילדים להצגה

החוויה התרבותית, זמן האיכות עם ההורים, התוכן והאינטראקציה החברתית הן רק חלק מהסיבות לקחת את הילדים להצגה שווה. מחפשים מה לעשות עם המשפחה המורחבת? הנה כל הנימוקים למה כדאי לכם