אזרחות אמריקאית לילדים: היתרונות מול החסרונות

ארה"ב נחשבת לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ואנשים רבים ברחבי העולם חולמים על האפשרות לקבל את האזרחות האמריקאית הנחשקת.

כישראלים, אנחנו לעיתים מתלבטים האם אזרחות אמריקאית לילדים שלנו היא דבר טוב, ובצדק, כשלהחלטה זו קיימים יתרונות וגם חסרונות, שאותם נציג

במאמר זה

 

כפר גלובאלי

אנחנו חיים במציאות מודרנית המתפתחת בקצב מסחרר, עד שלעיתים קשה לעקוב אחרי כלל השינויים האחרונים. חלק משינויים בולטים אלו, שניתן להגיד ששינו את חיינו מן הקצה אל הקצה, הוא האפשרות לתקשר עם אנשים ולהגיע כמעט לכל מקום בעולם תוך שעות ספורות.

כך, המונח "כפר גלובאלי" הפך למציאות ממשית במאה ה-21, כשאפשרויות התקשורת וההגעה המהירות, מאפשרות לכל אחד ואחד, להיות אזרח של מספר מדינות, ובמרבית המקרים אף ליהנות מאפשרויות נרחבות יותר כתוצאה מכך, בעיקר בתחום הכלכלי, דוגמת לימודים, השקעות ותעסוקה.

 

אזרחות אמריקאית

ארה"ב היא מעצמה דמוקרטית עולמית והיא נחשבת בעיני רבים לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. כך, עבור אנשים רבים ברחבי העולם, האפשרות להפוך לאזרחי ארה"ב היא בגדר חלום קסום הנמשל לזכייה בפיס.

ככלל, מי שזכאי לאזרחות אמריקאית הוא כמובן אדם שנולד בגבולות המדינה. אפשרות נוספת לקבלת אזרחות, שאינה תלויה בלידה בגבולות ארה"ב, מוקנית מכוח האזרחות הקיימת של ההורים או הסבים. גם אם אתם, הוריכם או סבכם לא נולדתם בתחומי ארה"ב, תוכלו לאחר שהייה (באופן חוקי כמובן) של חמש שנים, להגיש בקשה להתאזרחות.

קריטריונים אלו מעמידים את הזכאים בעמדה טובה לקבלת אזרחות אמריקאית, אך תהליך קבלת האזרחות האמריקאית הוא די סבוך וארוך, ומצריך התערבות של אנשי מקצוע כפי שתוכלו למצוא אצל MasAmerica.

 

אזרחות אמריקאית לילדים – יתרונות מול חסרונות

כהורים, חשוב לנו לדאוג בראש ובראשונה לתנאים הטובים ביותר עבור הילדים שלנו, ולהבטיח עבורם עתיד ואיכות חיים גבוהה. בעיני רבים מאיתנו, אחת הדרכים הללו היא להעניק לילדים שלנו את האפשרות לאזרחות האמריקאית, בשל קיומם של יתרונות רבים:

  • מעצם היותה מעצמה דמוקרטית, אזרחי ארה"ב זוכים לשפע של חירויות פרט, המעניקות להם חופש כמעט בלתי מוגבל לנהל את חייהם בצורה שהם בוחרים.
  • מלבד חירויות הפרט, אזרחי ארה"ב יכולים ליהנות מהטבות כלכליות שונות ומגוונות.
  • להיות אזרחים של מעצמה מקנה הגנה מצד הרשויות השונות בארה"ב, הן בתחומי המדינה עצמה והן מחוצה לה.
  • לארה"ב קשרים מפותחים כמעט עם כל מדינה בעולם, המקנים לאזרחיה כניסה חופשית מבלי צורך בוויזה.

לצד היתרונות הבולטים, הגורמים לאזרחות אמריקאית להיות חלומם של אנשים רבים, קיימים גם חסרונות, שלא כולם מודעים אליהם:

  • חובות מס – ארה"ב מחזיקה בעמדה נוקשה בכל הנוגע למיסוי, כך שחובת דיווח חלה על כל אזרח אמריקאי, גם אם אינו מתגורר בארה"ב.
  • גברים עד גיל 26 מחויבים להעביר את פרטיהם לרשויות גיוס החירום.
  • כאזרחים אמריקאים, רשויות האכיפה יכולות לזמן אתכם לשמש כמושבעים בחבר מושבעים.

בסופו של דבר, לפני שמחליטים על תהליך אזרחות אמריקאית לילדים, כדאי להיוועץ באנשי מקצוע מומחים ולבדוק את מכלול השיקולים כדי לקבל החלטה מושכלת.

 

מסמך מעבר בין מדינות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטיש
עריכת דין
האם יש דרך למחוק רישום פלילי

כיום הרישום הפלילי יכול להוות מכשול משמעותי עבור אנשים נורמטיביים רבים, גם אם מעדו באופן חד פעמי וכל רצונם הוא לחזור ולנהל את שגרת חייהם. בהתאם לזאת ובהינתן עמידה בתנאים

רכב מיני
רכב
ההבדל בין מכונית היברידית למכונית רגילה

אין ספק כי המכוניות ההיברידיות עומדות לשנות את כל מה שידענו לגבי ענף הרכב. מה מבדיל בין מכונית היברידית למכונית רגילה? להלן המדריך המלא.   מה ההבדל בין מכונית היברידית

טיפול פנים
נושאים נוספים
מהי רשלנות רפואית

אחד המצבים הבעייתיים והמצערים ביותר, הוא מצב שבו אדם נכנס לטיפול אצל רופא הנחשב מומחה בתחומו, או במוסד רפואי מכובד האמון על טיפול איכותי ויסודי בחולים ובמטופלים המגיעים אליו, ומוצא