כמה זמן לוקח אבחון פסיכודידקטי ומה תוצר האבחון

הילד מבריק ורגיש במיוחד, אוהב בעלי חיים ותמיד מסייע לחסרי אונים. יחד עם זאת, אתם מרגישים לקות למידה מסוימת או קושי להתמודד עם חומרים לימודיים. אז כמה זמן לוקח אבחון פסיכודידקטי ומה מטרתו? מה ניתן להשיג באמצעותו? בואו נדבר על שיפור מיומנויות הלמידה של הילד.

בעבר אנשים היו מתביישים בכך שילדיהם לוקים בלקות למידה מסוימת, או אפילו לא היו מודעים לזה כלל. כיום, המודעות ללקויות הלמידה גבוהה ביותר, וניתן להתאים לילדיכם שיטות טיפוליות שונות, להקנות לו הקלות וכדומה. בעזרת אבחון פסיכודידקטי מקצועי על ידי המוסמכים לאבחן, ניתן להשים את האצבע על הקשיים השונים איתם הילד מתמודד. אורכו של אבחון פסיכודידקטי פתח תקווה הוא בין 4 שעות ל-6 שעות, בעוד שהאבחון משתנה ממקרה למקרה.

 

האם כדאי לערוך אבחון פסיכודידקטי לילד?

במהלך האבחון, המאבחנים מציינים בפני הילד את חוזקותיו, כי לכל ילד קיימות גם חוזקות וגם חולשות מסוימות. יחד עם זאת שאצל כל ילד קיימות חולשות, לא תמיד יש את הצורך לציין אותן בפניו. במהלך האבחון הפסיכודידקטי, הילד עובר מבחנים שונים, חלקם בעל-פה, חלקם כתובים, חלקם ממוחשבים וחלקם מבחני תשאול שונים.

אם במהלך האבחון למשל יתגלה כי ילדכם מתמודד עם קושי בקריאה, ייתכן ותותאם לו תוכנית של הקראת מבחנים בבית הספר. במקרים רבים, הקלה זו של הקראת מבחנים תינתן כאשר יתגלה שהילד עשוי להילחץ, ולפספס אלמנטים חשובים במהלך הקריאה.

ילדה עושה מבחן

 

הילד מתמודד עם לקות למידה? ישנם פתרונות

ישנם ילדים אשר מצטיינים בהתבטאויות בעל-פה, ועבור ילדים אלו גם כן מומלץ להתאים תוכנית עבודה והקלה ספציפית. אם הילד שלכם מתבטא מצוין, אך מתקשה להעביר את החומר הלימודי לידי כתב, ניתן להתאים לו הקלה, בעזרתה הוא יוכל לספק את תשובותיו בעל-פה ולא בכתב.

ישנן לקויות למידה שונות, המצריכות שיטות ודרכים שונות להתמודדות. אין ספק, אבחון לקות למידה אמנם היא יחסית זריזה, אך המלאכה בד"כ מרובה. לא מדובר בהחלפה זריזה של מסננים למים בבית, אלא מדובר בתמיכה מתמדת לילדכם. עם הזמן, ייתכן שהצורך בתמיכה שלכם ילך ויפחת.

 

שיפור הביטחון העצמי של הילד יחד עם עבודה על הלקות

הצורך של הילד שלכם בתמיכה פחת? מצוין, זה אומר שהותאמה לו תוכנית מצוינת לאחר אבחון פסיכודידקטי מעולה. כנראה שההקלה שהילד קיבל עזרה, היות והוא כבר נתמך בכם (ההורים) פחות. בעוד שהורים מסוימים מעדיפים להעניק לילד טיפול תרופתי מסוגים שונים (כמו למשל אדרל או ריטלין), הורים אחרים מוצאים את המענה בשיטות טיפוליות שונות.

אתם יכולים לנסות ולטפל בלקות הלמידה של הילד בעצמכם ובעזרת חוגים שונים, אך בהחלט מומלץ להסתייע גם באנשי מקצוע – מאבחנים פסיכודידקטים. אנחנו הרי עושים את כל מה שביכולתנו לעשות, בכדי לסייע לילדנו. כאשר הם מתמודדים עם לקויות למידה, הם צריכים אותנו וצריכים סיוע. עם הזמן, גם ביטחונם העצמי עשוי להשתפר, וזה כבר שווה הכול.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
IRA - חסכו כסף
פיננסים
IRA – מה זה וכיצד זה יעזור לכם לחסוך כסף?

בזכות ההתפתחות הטכנולוגית בעשורים האחרונים, ישנן כיום אפשרויות רבות יותר מאי פעם לנהל את כספי החיסכון שלנו באופן אישי. אחת האופציות האטרקטיביות ביותר היא IRA‏ (Individual Retirement Account)‏ שמאפשרת לכל

זר בבחירה אישית
פרחים
כיצד תשמרו שזר הפרחים לא ינבל?

קיבלתם זר פרחים יפיפה וצבעוני. אורך החיים של פרחים מהרגע שנקטפו ידוע כלא ארוך במיוחד, אבל בכל זאת, הנה מספר דרכים שיעזרו לכם להאריך את חיי זר הפרחים שלכם ולוודא

מתי נצטרך להשתיל שיניים
כללי
מתי נצטרך להשתיל שיניים

שמירה על בריאות הפה המיטבית היא חיונית לרווחתנו הכללית. עם זאת, אובדן שיניים יכול להתרחש מסיבות שונות, כולל עששת, טראומה או מחלת חניכיים. השתלות שיניים חוללו מהפכה בתחום רפואת השיניים